تریلر کمرشکن 2 محور ماموت

تریلر کمرشکن ماموت

یکی از انواع تریلرهای شرکت ماموت که به منظور حمل خودروهای سنگین راهسازی و تجهیزات صنعتی با ابعاد نامتعارف بکار می‌رود، تریلر کمر شکن نام دارد. تریلر کمر شکن از نظر شکل ظاهری شباهت بسیاری به تریلر کفی دارد اما لازم به ذکر است که این دو گونه از تریلرهای ماموت در ابعاد و ظرفیت باربری با یکدیگر تفاوت عمده ای دارند بطوریکه تریلرهای کمرشکن از ابعاد و ظرفیت باربری بالاتری برخوردار هستند و توسط یک پاشنه مفصلی ثابت یا نیمه ثابت، به راحتی دوران می‌کنند.

این گونه از تریلرها قابلیت نصب تانکرهای حمل آب، جرثقیل ها و تانکرهای باربری را نیز دارا هستند. حمل بارهایی با تناژ بالا توسط تریلرهای کمرشکن نیازمند رعایت قوانین خاصی از قبیل رانندگی با سرعت مشخص، تردد در ساعاتی خاص و بکارگیری علائمی جهت جلوگیری از حوادت رانندگی می‌باشد.

همچنین به منظور جلوگیری از حوادث رانندگی، تریلرهای کمرشکن ماموت می‌بایست توسط خودرویی سواری اسکورت شوند.

همانطور که می‌دانید خودروهای سنگین راهسازی و تجهیزات صنعتی علاوه بر وزن بالا دارای ارتفاع بیشتری نسبت به محموله های معمولی هستند؛ بطوریکه رانندگان در تردد های شهری و جاده ای با مشکلاتی از قبیل ارتفاع پل ها مواجه بودند. لذا در این راستا طراحان، ارتفاع شاسی در بین میل ریش و محورهای عقب را کم کرده اند تا علاوه بر حل مشکلات تردد در سطح شهر و جاده، پایداری تریلر کمرشکن را به میزان قابل توجهی افزایش دهند.

با ارائه تغییرات در ساختار تریلرهای کمرشکن ، محورهای عقب به صورت کشویی از یکدیگر فاصله گرفته اند و توزیع بار با یکنواختی بیشتری انجام می‌شود.

تریلرهای کمرشکن ماموت متناسب با نوع کاربری در انواع دو محور، سه محور و چهار محور دسته بندی می‌شوند که هریک ضمن دارا بودن شباهت هایی با یکدیگر، ویژگی ها و مشخصات فنی مختص به خود را دارند. برای آشنایی بیشتر با تریلر کمرشکن دو محور و سه محور با ما همراه باشید.

مشخصات فنی تریلر کمرشکن 2 محور ماموت

ابعاد

تریلر کمرشکن 2 محور ماموت
 
 

طول: 12000 میلی متر
عرض: 2600 میلی متر
طول عرشه بارگیری: 7500 میلی متر
وزن: 15500 کیلوگرم
ظرفیت بار: 25000 کیلوگرم

شاسی

شاسی و قطعات فلزی تریلر کمرشکن 2 محور ماموت از فولاد با استحکام بالا QST 380/ST 52.3ساخته شده است.
تیرهای اصلی از جنس تیر فولادی مخصوص هستند و تمامی قطعات ار مقاطع پرسی فولادی تشکیل شده اند.

کف

کف تریلر کمرشکن 2 محور ماموت از ورق آجدار 6 میلی متر تشکیل شده که بر بروی رام ها و شاسی اصلی جوش شده است
سایز رینگ: 11.75R22.5
سایز لاستیک:12.00R20

متعلقات

2 عدد زاپاس بند در محل گلویی به همراه یك عدد جرثقیل| جای کپسول آتش نشانی| 2 عدد دنده پنج فلزی| 1 عدد جعبه ابزار در گلویی| دو عدد رمپ فنری عقب | دو عدد جك عقب| قلاب مهار بار در طرفین| یک عدد تانک باد 80 لیتری| زاپاس بند به همراه دو عدد دیاق و دیاق تانک آب